Snooker BrizZon Open VI: Wiktor znowu najlepszy

Kolejny turniej przyniósł nam wiele emocji oraz kolejny triumf dominatora rankingu. Wszystkie mecze rozegraliśmy w niedzielę 15.09.2019 w klubie snookerowym BrizZon w Poznaniu, prowadziliśmy transmisję na żywo ze stołu TV na qopen.tv/ a pula nagród wyniosła ponownie 2000zł.
Warto zaznaczyć że po raz pierwszy zagrały u nas przedstawicielki płci pięknej – Julia Tarka i Oliwia Zalewska.

Mimo że turniej był jednodniowy to i tak pokusiliśmy się o rozegranie meczów grupowych w dwóch 4-osobowych grupach, a najlepsza 8 rankingu została tradycyjnie rozstawiona w fazie pucharowej. Zawodnicy grający w grupach rozgrywali po 3 mecze (format best of 3) i chociaż wszyscy awansowali do kolejnej fazy to naprawdę warto było powalczyć o dobry bilans, oraz w rezultacie dobre rozstawienie w drabince.

Grupę A wygrał kompletem zwycięstw Arek Giernalczyk, na drugim miejscu był Marcin Smorawski (2 zwycięstwa) , a na kolejnych dwóch Maciej Zalewski (1 zwycięstwo) i Julia Tarka. W grupie B wyniki były bardziej wyrównane i o zajętych miejscach decydował bilans małych punktów. Po 2 zwycięstwa odnotowali Paweł Deckert i Oliwia Zalewska ale to Oliwia wygrała grupę dzięki bilansowi parii (5:3 kontra 5:4). Na miejscach 3 i 4 z jednym zwycięstwem zameldowali się Wojciech Ptak (4:5) i Krzysztof Błaszczak (3:5). Wyniki meczów grupowych są dostępne tutaj:
Grupa A: www.online-brackets.com/view/14022?lang=pl
Grupa B: www.online-brackets.com/view/14023?lang=pl

Po grupach przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia – fazę knockout i pojedynki do 3 wygranych partii. W meczach 1/8 finału padło aż 6 jednostronnych wyników 3:0 – rozstawiony z nr 1 Wiktor Zieliński pokonał Julię Tarkę, Paweł Błaszczak uległ Oliwii Zalewskiej, Mateusz Robiński pokonał Pawła Deckerta, Adam Stankiewicz odprawił Macieja Zalewskiego, Radek Babica pokonał Wojtka Ptaka a Wojtek Sroczyński wygrał z Marcinem Smorawskim. 2 ostatnie mecze rozstrzygnęły się dopiero w deciderze – Arek Giernalczyk pokonał Michała Potysza, a Arek Brzękowski Krzysztofa Błaszczaka.

Po 1/8 czas na ćwierćfinały:
Wiktor bez straty partii pokonał Oliwię, która zakończyła swój debiut na bardzo dobrym 5. miejscu, co czyni ją automatycznie najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w rankingu ogólnym. Mateusz Robiński wygrał 3:1 z Adamem Stankiewiczem, dzięki czemu Mateusz odrobił do Adama cenne 10 punktów w generalce. Organizator turnieju – Radek Babica przegrał z Wojtkiem Sroczyńskim 3:0, a Arek Brzękowski rozegrał kolejnego decidera, lecz tym razem musiał uznać wyższość Arka Giernalczyka.

W półfinałach zwyciężyli faworyci.
Wiktor pokonał 3:1 Mateusza Robińskiego, który może być zadowolony bo jako jedyny w całym turnieju wygrał chociaż 1 partię z Wiktorem. Mateusz zakończył tym samym na 3. miejscu i wywalczył swoje pierwsze podium. Wojtek Sroczyński gładko (3:0) odprawił Arka Giernalczyka, który po raz drugi stanął u nas na 3. stopniu podium. Zapraszamy do obejrzenia retratransmisji z półfinałów:
Wiktor Zieliński vs Mateusz Robiński
https://www.youtube.com/watch?v=9A9LChaIAdU
Wojtek Sroczyński vs Arek Giernalczyk
https://www.youtube.com/watch?v=uo_495bqr9c

W finale powtórzył się skład 3. turnieju z tego roku – Wojtek Sroczyński vs Wiktor Zieliński. Wszyscy zadawali sobie pytanie, czy Wojtek ponownie znajdzie sposób na dominatora tegorocznego rankingu. Finał okazał się jednak jednostronny i Wojtek nie wywalczył w finale nawet jednej partii i uległ Wiktorowi w około 45 minut. Na pocieszenie dla fanów Wojtka udało mu się zdobyć najwyższego brejka turnieju – 53 punkty w meczu z Radkiem Babicą. Tempo gry w finale było naprawdę imponujące, zapraszamy gorąco do obejrzenia meczu finałowego, którego pokazaliśmy z nowej kamery z komentarzem Arka Brzękowskiego 8)

W klasyfikacji generalnej prowadzi niezmiennie Wiktor Zieliński (360pkt), a na drugie miejsce dzięki świetnemu występowi wysunął się Wojtek Sroczyński (270pkt). Kolejne miejsca zajmują Arek Brzękowski (250pkt), Ariel Trębocha (230pkt), Radek Babica (210pkt) i Adam Stankiewicz (210pkt). Po 6 turniejach sklasyfikowano 45 zawodników i 2 zawodniczki.

Aktualny ranking możecie znaleźć w zakładce Turniej,
wszystkie mecze ze stołu TV są dostępne na qopen.tv/
wyniki turnieju:
Grupa A: https://www.online-brackets.com/view/14022?lang=pl
Grupa B: https://www.online-brackets.com/view/14023?lang=pl
Last16: https://www.online-brackets.com/view/13737?lang=pl
Kolejny turniej odbędzie się w terminie 12.10-13.10

Comments are closed.