Powtórka z rozrywki w drugim BrizZon Snooker Open

2-3 marca odbyła się druga odsłona cyklu otwartych turniejów snookerowych BrizZon Snooker Open, w której wzięło udział 22 zawodników. Pula nagród wyniosła ponownie 2000zł. Na podstawie dotychczasowego rankingu pięciu z nich zostało rozstawionych i rozgrywki rozpoczęło od fazy pucharowej zaplanowanej na drugi dzień zmagań. Byli to Wiktor Zieliński, Ariel Trębocha, Adam Stankiewicz, Radosław Babica i Arkadiusz Brzękowski. Pozostałych 17 uczestników podzielono na dwie grupy 4-osobowe i trzy 3-osobowe. Z każdej z grup do fazy pucharowej awansowało po dwóch zawodników, co łącznie dało nam piętnastu na niedzielne rozgrywki.

W celu dobicia do pełnej 16-tki w fazie pucharowej awans otrzymał jeszcze jeden zawodnik, najlepszy z trzecich miejsc grup 4-osobowych. Tym szczęśliwcem okazał się Piotr Kolecki z grupy B. W grupie Piotra zwyciężył Łukasz Guzowski, a drugi był Sebastian Wawrzyniak. W grupie A triumfował Mateusz Robiński wyprzedzając Tomasza Bystrzyńskiego. W grupach 3-osobowych najciekawszą sytuację mieliśmy w grupie C, gdzie wszyscy zawodnicy legitymowali się bilansem meczów 1:1 i bilans frejmów decydował o awansie. Tutaj Maciej Smorawski miał najlepsze statystki, a drugi był Wiesław Trzeciak. Pechowcem okazał się Kamil Przybylski, któremu jeden frejm brakował do awansu. Z grupy D awansował Mateusz Sniegocki i Grzegorz Sroka, a z grupy E Michał Potysz i Wiesław Knobloch.

W fazie pucharowej najciekawiej zapowiadał się pojedynek pomiędzy Radosławem Babicą i Mateuszem Śniegockim. Mecz był bardzo zacięty, jednak nie na najwyższym poziomie. Było dużo dobrej walki taktycznej ale też dużo prostych błędów. Do stanu 2:1 dla Mateusza nie odnotowaliśmy żadnych spektakularnych brejków. Dopiero w czwartej partii za sprawą Mateusza byliśmy świadkami brejka 44 punktowego dającego zwycięstwo we frejmie i w całym meczu. Jak już mowa o brejkach, to nie sposób nie wspomnieć o najwyższym w całym turnieju. Tak jak w poprzedniej edycji, tak i teraz najwyższego brejka uzyskał Wiktor Zieliński. Tym razem było to 78 pkt zdobyte podczas meczu finałowego, w którym Wiktor spotkał się z Arielem Trębochą. Tutaj również mieliśmy powtórkę z rozrywki, czyli ponownie zwyciężył Wiktor. Zapraszamy do obejrzenia finału:

Warte odnotowania jest fantastyczne tempo tego pojedynku, zawodnicy potrzebowali jedynie 1 godziny i 6 minut aby rozegrać 4 partie!
Na trzecich miejscach uplasowali się rówieśnicy Wiktora, zawodnicy reprezentujący Akademię Bilardową Rokietnica, czyli Arkadiusz Brzękowski i Adam Stankiewicz. Tuż za podium zameldowali się: Mateusz Śniegocki, Michał Potysz, Łukasz Guzowski i Mateusz Robiński.

Pełne wyniki dostępne są na: http://snooker.brizzon.com/wyniki/wyniki-02-03-03-2019.html
Kolejna odsłona BrizZon Snooker Open zaplanowana jest na 27-28 kwietnia, w której szykujemy niespodzianki dla debiutantów aby jeszcze bardziej zachęcić do udziału 🙂

Comments are closed.