IV turniej: Wiktor niepowstrzymany, świetny występ zawodników Rokietnicy

Cykl BrizZon Open jest już na półmetku, 22-23.06 rozegraliśmy czwarty z ośmiu planowanych turniejów otwartych i emocji nie zabrakło. Na starcie stanęło 20 zawodników, pula nagród ponownie wyniosła 2000zł i tradycyjnie najlepsza 8 została rozstawiona w fazie pucharowej a pozostali zmierzyli się ze sobą w sobotę w czterech trzyosobowych grupach

Grupę A zwyciężył Adrian Borowiec przed Pawłem Błaszczakiem, a 3. miejsce zajął w bardzo dobrym stylu Mateusz Cholewiński.
W grupie B bez niespodzianek zwyciężył Krystian Ćwikła, 2. był
Marcin Jezierski a 3. miejsce zajął tata Mateusza – Dawid Cholewiński.
Należy jednak podkreślić że Mateusz i Dawid dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze snookerem, a mimo to pokazali się z naprawdę dobrej strony


Dawid Cholewiński i Krystian Ćwikła

Grupa C okazała się najbardziej zacięta, bo wszystkie pojedynki zakończyły się wynikiem 2:1. Ostatecznie awansowali Łukasz Guzowski i Krzysztof Błaszczak, a Kamil Przybylski musiał zakończyć swój udział w turnieju.
W grupie D zwyciężył Mikołaj Stęsik, drugi był Konrad Juszczyszyn a ostatnie miejsce zajął Łukasz Jezierski.


Marcin Jezierski

Niedzielne zmagania pucharowe zaczęliśmy bardzo wysokimi brejkami. Najpierw Konrad Juszczyszyn uzyskał 71pkt z Radkiem Babicą, a nieco później Ariel Trębocha wbił 70 oczek Łukaszowi Guzowskiemu. Konrad ostatecznie przegrał swój mecz 3:1 ale jego brejk okazał się nalepszym podejściem tego weekendu.

W ćwiećfinale obejrzeliśmy powtórkę poprzedniego finału – Wiktor Zieliński vs Wojtek Sroczyński. Wtedy Wojtek zwyciężył 3:2, ale tym razem Wiktor szedł jak burza i pewnie zrewanżował się wynikiem 3:0. W pozostałych ćwierćfinałach Radek Babica wygrał 3:0 z Adrianem Borowcem, a Adam Stankiewicz, również do zera pokonał Mateusza Robińskiego. Arek Brzękowski dość niespodziewanie w decydującej partii odprawił jednego z faworytów turnieju – Ariela Trębochę.

Łukasz Jezierski

Po takim obrocie wydarzeń w półfinałach znalazło się aż trzech reprezentantów Akademii Bilardowej z Rokietnicy, oraz Wiktor Zieliński. Arek Brzękowski w bratobójczym pojedynku zwyciężył 3:2 z Adamem Stankiewiczem, natomiast Wiktor Zieliński popełniał zaskakująco dużo błędów, przez co w 1. frejmie zdobył zaledwie 2 punkty i wydawało się że jest już poza turniejem kiedy Radek Babica wygrywał 2:0 i miał swojego rywala na widelcu w trzeciej partii. Radek nie wykorzystał jednak swoich szans na zamknięcie meczu, dał Wiktorowi się rozpędzić i spełniło się siatkarskie powiedzenie „jeśli nie wygrywasz 3:0 to przegrywasz 3:2”

Finał okazał się już zdecydowanie bardziej jednostronny, i Wiktorowi wystarczyła niecała godzina aby w trzech partiach rozprawić się z Arkiem Brzękowskim. Należy podkreślić bardzo wysoki poziom gry u obu zawodników oraz szybkie tempo spotkania.

od lewej: Konrad Juszczyszyn, Radek Babica, Adam Stankiewicz, Arek Brzękowski, Wiktor Zieliński

Podczas turnieju jak zawsze prowadziliśmy transmisję na żywo, nagrania z pojedynków można obejrzeć na
https://www.youtube.com/playlist?list=PLOsOXpSlUCy-YYs4ub7Ui85_qptOVtoh8
W rankingu cyklu Wiktor umocnił się na prowadzeniu, na drugie miejsce wysunął się Arek Brzękowski a dalej znajdują się kolejno
Ariel Trębocha, Adam Stankiewicz i Radek Babica. Ranking można zobaczyć tutaj http://snooker.brizzon.com/ranking.php
Kolejny turniej odbędzie się 10-11.08, kalendarz wszystkich spotkań z ustalonymi datami jest dostępny tu
http://snooker.brizzon.com/tabela-wynikow.php


Wyniki BrizZon Snooker Open IV
http://snooker.brizzon.com/wyniki-brizzon-snooker-open-IV-2019.php
Comments are closed.